بطری کمرباریک، برگ برنده لوگو کوکاکولا

کوکاکولا در سال ۲۰۱۰، مبلغ ۲۶۷ میلیون دلار به تبلیغ برند خود در آمریکا اختصاص داد. شعار این برند چه بود؟ آیا «برای همیشه » بود یا «لذت ببرید؟» یا شاید این بود: «آیا این نوشابه است؟» بسیاری از مردم به یاد نمی آورند.چیزی که اغلب افراد به خاطر دارند چیست؟ چه چیزی را نزدیک به ۹۹٪ از جامعه ی آمریکا، درباره‌ی تبلیغات کوکاکولا به خاطر می آورند؟ هر چه هست، واژه نیست. بیشتر مردم آن بطری «کمرباریک» که مبین پیکتوگرام کوکاکولاست را به خاطر سپرده اند.

کوکا کولا

بطری کمر باریک ایده اصلی تبلیغات و طراحی لوگو کوکاکولا

لوگو کوکاکولا همان بطری قدیمی

بطری کوکاکولا فقط یک بطری نیست. ایده بصری است که مفاهیمی را در نشان تجاری آن شرکت به ذهن مخاطب فرو کرده است. ایده‌هایی که برگ برنده کوکاکولا است و از میوه ی درجه ی یک کولا تهیه شده، قابل اعتماد است و خود جنس است!

در اگهی های بازرگانی کوکاکولا تصاویر بیش از صداهایی که به گوش می‌رسند، حرف میزنند. این همان کارکرد ایده بصری است.

اگر بـــه تبلیغات کوکاکولا در چند سال اخیر توجه کرده باشید، متوجه استفاده ی پررنگ تر از این بطری معروف شده اید؛ چه در آگهی‌های چاپی، چه در تبلیغات تلویزیونی یا روی بطری‌ها، بسته بندی‌ها و بیلبوردها و حتی روی سربرگها و کارت ویزیت‌ها.

ایده بصری طراحی لوگو این شرکت، تنها عاملی است که باعث شده برند کوکاکولا، گران قیمت‌ترین برند دنیا، با ارزش ۷۰/۵ میلیارد دلار باشد و این را به گروه مشاوره‌ی بین المللی اینتر برند مدیون است.

در اقتصاد جهانی کنونی، یک ایده بصری قدرتمند، نوعی دارایی به حساب می آید و ارزش ویژه ای دارد.

کوکا کولا

شعار اصل جنس در تبلیغات کوکاکولا

بطری کمر باریک کوکاکولا نماد اعتبار این برند است و «اصل جنس» یاداور این اعتبار.اما «اصل جنس» هنوز در روزنامه‌ها، مجله ها، کتابها و برنامه های تلویزیونی زنده است. این حقیقت، قدرت کلامی ایده را نشان می‌دهد. همچنین نشان می دهدکه ایده‌های کلامی با گذشت زمان قدرت و تأثیر بیشتری پیدا می کنند و تا دهه‌ها زنده می‌مانند.


یک دیدگاه

 1. 01/07/26 در 4:15 ب.ظ

  حسن رمضانی

  پاسخ

  با سلام و خدا قوت ب تیم قدرتمندتون ، بنده رمضانی هستم مدیریت گالری «قصر بزرگ پرده» در شهر قزوین .
  بنده از همکاری ک با شما داشتم خیلی رضایتمندم
  امروز داشتم فک میکردم ک طراحی لوگو گالری برعهده شما بوده ، کارت ویزیت ، کیسه های پلاستیکی با درج لوگوی گالری، پرچمهای ساحلی ک جلو مغازه داریم و جدیدا هم ک کار موشن گرافی زیباتون خیلی ب تبلیغات و برند ما کمک کرده

  واقعیتش ، قیمت مناسب و کار درجه یک و از همه مهمتر خوش وقتی شما برای بنده مد نظر بوده
  پیروز باشید ، قصر بزرگ پرده ، رمضانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهفروشگاهحساب کاربری
جستجو کردن